Ecopellet

Tooted 

Küttegraanulid

Küttegraanulid on puhas looduslik toode, mis suudab asendada nii gaasi, õli kui ka halupuu kütte. Pelletikütte eeliseks on puhas ja lihtne küttematerjali käsitlemine, automatiseeritud kütmine ja väikesed hooldusvajadused. 1 kg puidugraanulit sisaldab 4,8 kWh energiat. Küttes puidugraanulitega ei saasta me ka maakera, sest põlemisel eraldub samapalju CO2 kui puu seda kasvades loodusest omastas.
Küttegraanulit kasutatakse nii kodumaja kütmiseks, kui ka suurtes kombijaamades energia tootmiseks. Mugav on kasutada küttegraanulit ka selleks spetsiaalselt loodud kaminates.
Pelletikütte projekteerimisel on mõistlik küsida sellealast nõu asjatundjatelt, sest liigne kokkuhoid süsteemi ehitamisel võib hiljem mõjutada oluliselt jooksvaid küttekulusid. Eriti puudutab see põleti valikut. Praktika on näidanud, et mida odavam väiksemate tehniliste võimalustega põleti, seda paremat (kallimat) küttegraanulit tuleb igapäevaselt kasutada. Majanduslikult on kasulik küttegraanulile üleminekul planeerida ka koht vähemalt ühele küttegraanulite alusele, sest koti kaupa ostes on hind kõige kõrgem.

Grillimise graanul

Grillimise graanul või rahvusvaheliselt grill pellet on mõeldud kasutamiseks pelleti grillis kütteks, suitsugeneraatorites, suitsuahjudes ja muudes grillahjudes suitsu tekitamiseks. Suitsugeneraatorites ja suitsuahjudes asendab edukalt puidulaaste. Annab toidule mõnusa maitse ja kauni värvuse. Sobib kõigile liha ja kala sortidele vastavalt kasutaja maitsele. Grillimise graanul on valmistatud hallist lepast. Doseerida vastavalt seadmete kasutamise juhendile.

 

 

Biograanulid

Biograanul koosneb peenest okaspuu saepurust ja heina biomassist. Tooraine tuleb looduslikult taastuvast metsast ja heinamaadelt. Tänu looduslikele kiududele on tootel mitmed suurepärased omadused:

  • Suur niiskuse imamisvõime
  • Parim lõhnasiduvus
  • Pole mineraalset tolmu
  • Graanul ei kleepu kassi käppadele ega karvale
  • Biograanul on komposteeritav

Kasutamine
Enne Biogaanuli kasutamist puhasta kassi tualett või linnupuur. Vala kassi tualetti või linnupuuri umbes 2 cm paksune allapanu kiht. Eemalda kassi või linnu tahked väljaheited regulaarselt ja asenda vajadusel kogu allapanu uuega. Kui Te kasutate Biograanulit esimest korda, siis on soovitav sellele lisada Teie kassi poolt varem kasutatud allapanu umbes üks kühvlitäis. Biograanul on WC-st alla lastav ja aias komposteeritav.

Biograanuli kohta on võimalik leida lisainfot Greenfull OÜ kodulehelt www.greenfull.eu